Analiza wiarygodności
20 maj 2015

W świecie biznesu nie sposób funkcjonować w pojedynkę

W dzisiejszych czasach samodzielne funkcjonowanie w branży jest już właściwie niemożliwe – bez stale poszerzanej sieci kontaktów, decydowania się na kolejne inwestycje, stałego rozwoju i pozyskiwania zarówno nowych klientów, jak i wspólników, trudno wyobrazić sobie istnienie jakiejkolwiek szanującej się firmy. O ile te małe, o zasięgu lokalnym, mogą pozwolić sobie jeszcze na samodzielne pozyskiwanie informacji o swoich partnerach, o tyle te duże, dysponujące już większym zespołem oraz kapitałem, muszą decydować się na skorzystanie z usług profesjonalistów. Samodzielne prześwietlenie wielkich graczy jest bowiem zjawiskiem mozolnym, czasochłonnym i wymagającym nie lada dyskrecji, dzięki której nie zorientują się oni, że prowadzone są względem nich jakiekolwiek działania.

Dlatego też oferujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu analizy wiarygodności danych jednostek i podmiotów. Nasze działania dopasowujemy za każdym razem do specyfiki danej sprawy, konsultując je wcześniej z klientem i obierając najbardziej optymalny i efektywny plan działań. Dzięki temu udaje nam się szybko rozwiewać wątpliwości naszych zleceniodawców i dostarczać im szczegółowych informacji na temat ich aktualnych oraz potencjalnych partnerów biznesowych.

Jak wygląda proces jakim jest analiza wiarygodności i weryfikacja firm i osób?

Działamy przy tym na wielu torach. Na etapie podstawowym zajmujemy się weryfikacją przedstawionych przez kontrahentów danych i referencji. Sprawdzamy autentyczność i wiarygodność przedłożonych przez nich dokumentów, potwierdzamy prawdziwość informacji. Ustalamy szczegółowe dane teleadresowe, numery rejestracyjne, wymagane koncesje, licencje i zezwolenia, a także takie dane jak NIP, REGON czy KRS.
Kolejny etap działań to ustalenie dokładnego profilu działalności, sytuacji finansowej, stanu majątkowego, aktywów i pasywów danej firmy oraz jej właścicieli, prześwietlenie wpisów w rejestrze dłużników, sprawdzenie ewentualnych postępowań sądowych, jeśli w takowych uczestniczą. Oferujemy także pozyskanie szczegółowych informacji na temat dotychczasowych działań danej osoby czy firmy w branży – przeprowadzamy wywiad środowiskowy, gromadzimy opinie, potwierdzamy wykształcenie, doświadczenie i kompetencje. W przypadku osób analizujemy i weryfikujemy przebieg ich ścieżki zawodowej, w przypadku firm, organizacji i instytucji – badamy historię ich działalności, rozwoju oraz ewentualnych planów na przyszłość.

Sprawdzamy także ich relacje z pozostałymi podmiotami – badamy, jakiego rodzaju i stopnia powiązania łączą ich z innymi przedstawicielami branży, a także orientujemy się w ich poczynaniach i kontaktach z konkurencją. Dzięki dokładnej analizie powiązań w sferze działań biznesowych możemy ustalić ich przydatność z punktu widzenia zleceniodawcy i pomóc mu w podjęciu decyzji co do wchodzenia w spółki z taką osobą bądź firmą lub też wstrzymania się od niepotrzebnego ryzyka.

Dlaczego warto decydować się na analizę wiarygodności partnerów?

Wierzymy, że kompleksowa analiza wiarygodności osób i firm dostarczy naszym klientom kompleksowej wiedzy na temat ich obecnych lub przyszłych współpracowników. Pozwala ona dokonywać selekcji partnerów biznesowych i rekrutować spośród nich wyłącznie tych najlepszych, zaangażowanych w swoją pracę i rzeczywiście godnych zaufania. To z kolei pozwala unikać kontaktów i powiązań ze środowiskami szemranymi, niewypłacalnymi, nieuczciwymi czy zagrożonymi wizją upadku. Dlatego jeżeli zależy Państwu na podjęciu świadomej i przemyślanej decyzji dotyczącej jakiejkolwiek współpracy czy nawiązania kontaktów z danym kontrahentem, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Pracujących w naszym biurze detektywów odznacza pełen profesjonalizm świadczonych usług, solidność i rzetelność, a także indywidualne podejście do każdej sprawy. Działamy w sposób sprawny i niezauważalny, pozwalający zachować naszym klientom całkowitą anonimowość i bez ryzyka pozyskiwać wszelkiego typu informacje. Pomaga nam w tym wiedza i doświadczenie, a także zaawansowany sprzęt szpiegowski oraz oprogramowanie, pozwalające na monitorowanie prac komputerów i telefonów komórkowych.

Zebrane przez nich informacje poparte zostaną stosownym materiałem fotograficznym bądź audiowizualnym, nie pozostawiającym wątpliwości co do wiarygodności formułowanych sądów. Ponieważ wiemy, jak fatalne w skutkach może okazać się prowadzenie interesów z nieodpowiedzialnymi jednostkami i podmiotami, pomożemy Państwu uchronić się przed nimi i oszacować bilans zysków i strat, jakie mogą wyniknąć z poszczególnych współprac.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Pozyskiwanie informacji

Zbieramy trudno dostępne informacje na temat naszych kontrahentów, współpracowników czy konkurentów oraz innych osób.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.