Badania DNA
20 maj 2015

Badania DNA – jedyne, dające stuprocentową pewność

Warto przy tym wspomnieć, że badania DNA odznaczają się wyjątkową skutecznością – w zakresie ustalania ojcostwa nie mają sobie równych i dają właściwie sto procent pewności. Przeprowadzany tutaj test opiera się na porównaniu próbek materiału genetycznego, pobranych od dziecka i jego potencjalnego ojca. Polega on na specjalistycznej analizie substancji chemicznej, która zawiera indywidualny kod genetyczny, jaki jest przekazywany dziecku przez jego biologicznych rodziców. Jego wyniki są zawsze jednoznaczne i pozwalają na ostateczne ustalenie ojcostwa.

Badania DNA okazują się nieocenione nie tylko w przypadku pozyskania samej wiedzy co do ewentualnego ojcostwa, ale też w przypadku ustalania praw rodzicielskich oraz regulowania obowiązku alimentacyjnego. Bywają także wykorzystywane w sprawach o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego, jakie prowadzone bywają przez kancelarie kanoniczne. Poza prawnym, mają także czysto ludzki, praktyczny aspekt – mężczyźni chcą wiedzieć, czy wychowują własne czy cudze dzieci bądź udowodnić swoje ojcostwo w przypadku dzieci, wychowywanych przez innych mężczyzn.

Kiedy jeszcze warto przeprowadzić badania genetyczne?

Badania DNA okazują się niezbędne także podczas procesu ustalania ojcostwa już po śmierci domniemanego ojca – wówczas pozostaje to właściwie jedyna dostępna metoda. Co więcej, sprawdzają się podczas każdych innych okoliczności, kiedy konieczna okazuje się weryfikacja pokrewieństwa. Sytuacje takie mają miejsce np. podczas postępowania spadkowego, kiedy to pojawiają się nieznani dotąd rodzinie krewni, ubiegający się o prawo do spadku. Wówczas pozostali spadkobiercy mogą zażądać potwierdzenia, czy rzeczywiście mają do czynienia ze swoją biologiczną rodziną.

Badania DNA są tym cenniejsze, że są honorowane przez sądy i skutecznie potrafią przyspieszyć toczące się w nich postępowanie – czy to w kwestii alimentów właśnie, czy też ustalania stopnia pokrewieństwa. Ich przeprowadzenie jest tym bardziej zalecane, że nie wymaga od zainteresowanych większego zaangażowania – materiał do badań pobierany jest w sposób szybki i bezbolesny. Najczęściej w tym celu pobiera się od dziecka, matki oraz ojca krew, choć tak samo wiarygodne wyniki daje analiza fragmentu śluzówki, pobranej z wewnętrznej strony policzka. Do przeprowadzenia badań genetycznych wystarczy jednak nawet włos, fragment paznokcia lub naskórka czy też odrobina dowolnej wydzieliny.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Prowadzone przez nas biuro detektywistyczne odznacza się najwyższym profesjonalizmem – zgłaszającym się do nas klientom każdorazowo zapewniamy pełną anonimowość, zaś wszelkie działania operacyjne wykonujemy z zachowaniem należytej dyskrecji. Naszych pracowników cechują przy tym odpowiednie kompetencje psychologiczne, dzięki czemu idealnie sprawdzają się oni także w tak delikatnych sprawach, jakimi jest wspominane tutaj ustalanie ojcostwa.

Jesteśmy w stanie zaoferować dziś Państwu indywidualne podejście i program działań, dostosowany do konkretnego zlecenia, a także najwyższą jakość świadczonych usług, rozciągającą się od poboru materiału genetycznego, przez przekazanie go do stosownego laboratorium, aż po powierzenie Państwu wyników przeprowadzonych badań. Współpracujemy przy tym ze sprawdzonymi placówkami diagnostycznymi, od lat funkcjonującymi w branży medycznej i dającymi gwarancję wiarygodności i rzetelności.

Przeprowadzone na nasze zlecenie badania genetyczne pozwalają uzyskać ostateczne odpowiedzi z zakresu rodzicielstwa biologicznego oraz wszelkich innych rodzajów pokrewieństwa. Otrzymane w ten sposób wyniki są miarodajne i niepodważalne, zaś w przypadku toczącego się postępowania sądowego traktowane są jako pełnoprawny materiał dowodowy. Zarówno rezultaty przeprowadzonych testów, jak i kompletna dokumentacja detektywistyczna uznawane są przez sądy jako dokumenty, jakie można włączyć do sprawy.

Zapewniamy, że badaniach DNA nie ma miejsca na pomyłki – dlatego też jeżeli mają Państwo wątpliwości, które za ich pomocą można by rozwiać – serdecznie zapraszamy do kontaktu, gwarantując szybką i fachową pomoc.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Wykrywanie podsłuchów

Za pomocą specjalistycznego sprzętu i naszego doświadczenia wykrywamy nielegalne podsłuchy.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.