Informatyka śledcza
20 maj 2015

Czym zajmuje się informatyka śledcza?

Z pomocą przychodzi tu bowiem szeroko rozumiana informatyka śledcza. Przede wszystkim pozwala ona na odzyskiwanie utraconych danych zarówno z samych komputerów, jak i wszelkiego rodzaju nośników, z kartami SD, płytami CD i DVD włącznie. Poza tym umożliwia ustalenie adresu IP komputera, z którego dostajemy podejrzane wiadomości (np. o charakterze donosu czy szantażu) oraz monitorowanie pracy podwładnych. Zajmuje się także sprawdzaniem telefonów komórkowych – zarówno pod kątem odzyskiwania danych, jak i odczytywania zawartości kart SIM oraz danych z pamięci telefonu. Mowa tutaj zarówno o książce kontaktowej, jak i rejestrze połączeń wychodzących i przychodzących, a także treści wiadomości SMS i MMS.

Specjaliści od informatyki śledczej oferują także pomoc w zagadnieniach związanych z polityką bezpieczeństwa – wykrywają zainstalowane na komputerach i telefonach komórkowych oprogramowanie szpiegujące bądź instalują je na życzenie klienta. Zajmują się szybką identyfikacją tożsamości wskazanych osób, wykorzystując przy tym informacje sieciowe. Pomagają w zabezpieczaniu sieci komputerowych przed włamaniami, oferują bezpowrotne usunięcie wskazanych danych oraz odtworzenie listy odwiedzanych przez użytkownika komputera stron internetowych, nawet jeśli historia przeglądarki została wykasowana, twardy dysk przeformatowany czy też system operacyjny – przeinstalowany.

Informatyka śledcza znajduje przy tym zastosowanie nie tylko w firmach, ale i w życiu prywatnym. Pozwala chociażby na zainstalowanie wspomnianego już oprogramowania szpiegowskiego na komputerze partnera, podejrzewanego o zdradę – dzięki temu można monitorować jego zachowania w sieci, prześwietlić odwiedzane przez niego portale oraz przeanalizować poczynania w mediach społecznościowych. W ten sam sposób możliwe jest monitorowanie zachowań nieletnich – dzięki zainstalowaniu na ich komputerach odpowiedniego oprogramowania, możliwe jest sprawdzenie, w jaki sposób z nich korzystają i jak wygląda ich aktywność w internecie.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Informatyka śledcza okazuje się zatem pomocna wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą operacje na systemach komórkowych i komputerowych. Wśród naszych zleceniodawców znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. W przypadku tych drugich poza odzyskiwaniem danych oraz monitorowaniem pracy podwładnych w grę wchodzi także wykrywanie nielojalnych praktyk, takich jak niewłaściwe wykorzystywanie czasu pracy, wykradanie lub ujawnianie tajemnic służbowych, działanie na niekorzyść firmy bądź potajemna współpraca z konkurencją.

Dzięki skorzystaniu ze wsparcia naszych specjalistów każdy pracodawca może otrzymać szczegółowy raport z zakresu odwiedzanych przez użytkownika stron, spędzanego na nich czasu, przechowywanych na dysku danych oraz treści, jakie zawiera jego skrzynka pocztowa. Oprogramowanie szpiegowskie sprawdza się tym lepiej, że dla nieświadomego użytkownika pozostaje ono właściwie nie do wykrycia – nie tworzy okien na pulpicie, nie pojawia się na liście zainstalowanych programów, nie przewija w menu „Start” ani nie powoduje wyskakiwania jakichkolwiek komunikatów.

Podobne oprogramowanie nasi informatycy są w stanie zainstalować także na telefonach służbowych Państwa pracowników – wówczas uzyskacie także informacje na temat toczonych przez nich rozmów oraz prowadzonej korespondencji tekstowej. W ten sposób w szybki i łatwy sposób można zweryfikować intencje danego pracownika, wspólnika czy kontrahenta, pozyskując szczegółowe sprawozdanie z prowadzonych przez niego działań.

Bez względu zatem na to, czy zamierzają Państwo zgłosić się do nas ze sprawą natury zawodowej czy prywatnej – pozostajemy do dyspozycji. Nasi specjaliści oferują szeroki wachlarz usług z zakresu zaawansowanej informatyki śledczej, pozwalającej na sprawne pozyskiwanie danych. Na tle konkurencji wyróżnia nas przy tym pełen profesjonalizm, konkurencyjne ceny oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Wykrywanie podsłuchów

Za pomocą specjalistycznego sprzętu i naszego doświadczenia wykrywamy nielegalne podsłuchy.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.