Monitoring GPS
20 maj 2015

Monitoring GPS

Monitoring GPS. Nie tylko przy zdradach.

Monitorowanie ruchów konkretnych osób zwykle kojarzy nam się z działaniami szpiegowskimi – podejrzeniami o zdradę, brakiem zaufania wobec partnerów biznesowych, chęcią prześledzenia harmonogramu dnia oraz kontaktów prywatnych i zawodowych konkretnej osoby. Tymczasem równie często system ten wykorzystywany jest do obserwacji ruchów pojazdów. Ponieważ podaje lokalizację z dokładnością co do kilku metrów, a do tego sprawnie funkcjonuje w każdym zakątku kuli ziemskiej, jest w tym zakresie nieocenioną kopalnią wiedzy. Wykorzystuje przy tym technologię satelitarną, jest niedrogi w użyciu i łatwy w montażu. Z kolei jego niewielkie rozmiary i bezdźwięczna praca sprawiają, że przez niepodejrzewające niczego osoby jest właściwie nie do wykrycia.

Kiedy warto sięgnąć po monitoring GPS?

Ten rodzaj działań zalecany jest zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy dysponują flotą pojazdów, udostępnianych pracownikom w charakterze samochodów służbowych. Jak powszechnie wiadomo, w materii tej często dochodzi do wyraźnych nadużyć – pracownicy wykorzystują samochody na własną potrzebę, nie informując o tym pracodawcy i narażając go przy tym na niepotrzebne straty finansowe. Mowa tutaj nie tylko o zużytym nadprogramowo paliwie, ale i o konsekwencjach wzmożonej eksploatacji. Jeżeli pojazd użytkowany jest niezgodnie z przeznaczeniem, pracodawca ma prawo dochodzić swoich roszczeń względem nieuczciwego i nielojalnego pracownika.

Monitoring GPS szczególnie polecany jest przy tym właścicielom firm przewozowych, transportowych i spedycyjnych. Niezależnie od ich wielkości i długości tras, warto jest mieć kontrolę nad sposobem, w jaki wykorzystywane są tutejsze pojazdy. Wykorzystanie do tego prostej technologii pozwala zdobyć informacje na temat rzeczywistego wykorzystywania pojazdów, co z kolei nie tylko dokumentuje przebieg dnia kierowców, ale i pozwala na efektywne organizowanie im czasu pracy. Dzięki tak zdobytym informacjom można bowiem projektować przebieg optymalnych prac, przewidywać ich długość i obciążenie, kontrolować harmonogram dnia pracownika czy też monitorować poziom zużycia paliwa.

Wszystko to sprawia, że po monitoring GPS sięgają nie tylko właściciele olbrzymich firm z dużym kapitałem, którzy pragną opracowywać skuteczniejsze modele działania, ale i właściciele firm średnich i małych, którzy chcieliby uniknąć nadużyć ze strony pracowników i posiadać szczegółową wiedzę co do przebiegu ich dnia i sposobu korzystania przez nich z samochodów służbowych. O ile bowiem samochody ciężarowe nie bywają wykorzystywane do celów prywatnych, o tyle w przypadku samochodów osobowych nadużycia zdarzają się niemal na porządku dziennym.

Czego dowiemy się dzięki użyciu systemu GPS?

Monitoring GPS pozwala zatem na skuteczną kontrolę zarządzania pojazdami oraz rzetelną ocenę pracownika. To z kolei może dostarczać nam wniosków na temat wydajności jego pracy, a długofalowo – na jeszcze trafniejsze planowanie działań i wydatków z budżetu. Tym samym zapewniają sobie Państwo możliwość zmaksymalizowania eksploatacji pojazdów przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka nadużyć.

Otrzymujecie przy tym Państwo szczegółowe informacje na temat pokonywanych dystansów, nieprzewidzianych harmonogramem dnia pracownika postojów, ich długości i lokalizacjach. W ten sposób nie tylko weryfikujecie Państwo jakość pracy swoich podwładnych, ale i zyskujecie dane, pozwalające na opracowanie optymalnego planu wykorzystania pojazdów i przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa w Waszej firmie.

Poznaj zalety monitoringu GPS

Monitoring GPS ma przy tym szereg niepodważalnych atutów – przede wszystkim, stanowi dobrą alternatywę dla klasycznej obserwacji, eliminując tym samym konieczność angażowania do niej agentów. W praktyce oznacza to, że jest o wiele tańszy. Do tego do minimum zmniejszają się szanse na to, że ktokolwiek go wykryje.

Co więcej, urządzenia GPS są łatwe w montażu i nie wymagają nawet dostępu do wnętrza obserwowanego pojazdu. Wystarczy ukryć je w dowolnym miejscu i obserwować na komputerze trasy przebyte przez śledzony obiekt wraz z miejscami i czasem jego postoju.

Monitoring GPS to także nieoceniona pomoc w przypadku przywłaszczenia lub kradzieży – pozwala bowiem na szybkie zlokalizowanie zguby, bez konieczności angażowania w to organów ścigania. Ponieważ pozwala śledzić ruch pojazdów na szczegółowej mapie, pokazującej nazwy ulic i numery domów, odczyt danych jest przy tym banalnie prosty.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Wykrywanie podsłuchów

Za pomocą specjalistycznego sprzętu i naszego doświadczenia wykrywamy nielegalne podsłuchy.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.