Sprawy spadkowe
20 maj 2015

Bądź ostrożny – spadek nie zawsze oznacza przypływ gotówki

Sprawy spadkowe mogą okazać się dla nas obciążające finansowo. Jak zatem uchronić się przed podobnymi sytuacjami? Przede wszystkim – zorientować się w rzeczywistej sytuacji finansowej zmarłego. Jeżeli jeszcze za życia potencjalnego spadkodawcy mamy świadomość jego fatalnego statusu majątkowego, możemy na własne życzenie zrzec się dziedziczenia. Wystarczy wówczas zawarcie z nim umowy w formie aktu notarialnego – wtedy w razie jego śmierci nie jesteśmy w żaden sposób obciążani i nie musimy brać udziału w całym postępowaniu spadkowym.
Jeżeli jednak nie zabezpieczyliśmy się na czas, dobrze zastanówmy się nad decyzją o przyjęciu bądź też odrzuceniu spadku. Tylko tak zabezpieczymy bowiem własny majątek przed ewentualnymi wierzycielami, którzy w każdym momencie będą mogli się do nas zgłosić.

Sprawy spadkowe lepiej powierzać profesjonalistom

Przeprowadzenie tego typu działań na własną rękę jest jednak niemożliwe – nie wszystkie informacje są jawne, nie do wszystkich zwykły obywatel ma także dostęp. Dlatego chcielibyśmy zaoferować dzisiaj Państwu kompleksową obsługę spraw spadkowych. Dzięki naszemu doświadczeniu i kompetencjom, a także sieci kontaktów, specjalistycznemu sprzętowi i wypracowanym na przestrzeni lat technikom operacyjnym jesteśmy w stanie dotrzeć do wszelkiego typu informacji i przedstawić Państwu szczegółowy raport na temat sytuacji finansowej zmarłego.

Poznamy stan jego rachunków bankowych, zorientujemy się w posiadanych przez niego nieruchomościach, przedstawimy wartość rynkową jego pojazdów, poznamy jego zobowiązania względem banków, firm czy innych wierzycieli. Sporządzimy jego wyczerpujący profil majątkowy, który okaże się nieoceniony w czasie podejmowania decyzji o ustosunkowaniu się do przysługującego naszym zleceniodawcom spadku.

Namierzymy także innych spadkobierców

Zdarza się także, że w testamencie w roli spadkobierców figurują osoby, których miejsce pobytu nie jest przez rodzinę znane. Niekiedy są to także osoby kompletnie dla nich obce i z nimi niespokrewnione, a jednak koniecznie do odnalezienia w celu dopełnienia ostatniej woli zmarłego. Co jednak zrobić, kiedy nie posiadamy o nich żadnych informacji? Jak ich szukać, jakimi sposobami do nich dotrzeć?
Dla osób niezaznajomionych z tematem zadanie to wydaje się niewykonalne. Dlatego też i w takich przypadkach proponujemy Państwu skorzystanie z naszych usług. Poszukujemy spadkobierców i doprowadzamy do sfinalizowania spraw spadkowych. Jesteśmy w stanie odszukać ludzi w kraju oraz poza jego granicami, także jeśli zmieniały swoje dane osobowe np. w wyniku zawarcia małżeństwa. Namierzamy ich nawet wtedy, kiedy wielokrotnie zmieniały miejsce i adres pobytu.

Jeżeli rodzina wcześniej nie wiedziała o ich istnieniu, a spadkodawca wskazał ich w testamencie – dowiemy się o nich wszystkiego i natrafimy na ich ślad także wtedy, jeśli już nie żyją, dostarczając wówczas naszym klientom szczegółowych informacji na temat ich śmierci, jakie następnie zostaną przedstawione osobom odpowiedzialnym za realizację woli zmarłego.

W sprawach spadkowych nie ma miejsca na wątpliwości

Działamy przy tym z największą starannością i dokładnie potwierdzamy tożsamość spadkobierców – dzięki temu ich identyfikacja nie pozostawia wątpliwości. Zajmujemy się także weryfikowaniem stopnia pokrewieństwa pomiędzy widniejącym w testamencie spadkodawcą a osobami roszczącymi sobie prawo do spadku. Dokładnie je prześwietlamy i przygotowujemy naszym zleceniodawcom wyczerpujący raport na ich temat, uwzględniający informacje na temat ich profesji, statusu majątkowego oraz stanu cywilnego.
W naszej codziennej pracy wykorzystujemy zaawansowane techniki poszukiwań spadkobierców. Zajmujemy się profesjonalną i niezauważalną obserwacją osób, wykorzystujemy nowoczesne urządzenia szpiegowskie i każdorazowo dokładamy wszelkich starań, aby efekty naszej pracy były Państwu jak najbardziej pomocne.

Wynajęcie detektywa to oszczędność czasu i pieniędzy

Wbrew pozorom, skorzystanie z profesjonalnych usług detektywistycznych nie jest wydatkiem dużym – biorąc pod uwagę możliwe konsekwencje pochopnego przyjęcia spadku i stanięcia wobec konieczności uregulowania zobowiązań spadkodawcy, lepiej jest wcześniej upewnić się co do możliwych scenariuszy. Życie pokazuje bowiem, że te niejednokrotnie okazują się czarne. Jeżeli zatem nie chcecie Państwo ryzykować, zachęcamy do kontaktu – nasi detektywi rozwieją wszelkie wątpliwości, dokładnie prześwietlą tak sytuację finansową zmarłego, jak i ewentualne roszczenia pozostałych spadkobierców, a Państwo będą mogli podjąć świadomą decyzję co do przyjęcia bądź odrzucenia przysługującego Wam spadku.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Wykrywanie podsłuchów

Za pomocą specjalistycznego sprzętu i naszego doświadczenia wykrywamy nielegalne podsłuchy.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.