Weryfikacja pracowników
20 maj 2015

Prześwietlenie profilu kandydata to obowiązek każdego pracodawcy

Jak jednak spośród tylu ofert wybrać tych najwłaściwszych? Skąd mieć pewność, że podane w dokumentach aplikacyjnych informacje są zgodne z prawdą, a starający się o pracę u nas człowiek jest godny zaufania?

Weryfikacja pracowników to dla naszych detektywów żaden problem

W przypadku pracowników niższego szczebla nie ma to zwykle większego znaczenia – ich umiejętności łatwo można zweryfikować czy to jeszcze na etapie postępowania rekrutacyjnego, czy też w czasie pierwszych dni lub nawet godzin pracy. Sytuacja komplikuje się, kiedy do obsadzenia mamy kluczowe w firmie stanowiska – menedżera, wiceprezesa, prezesa czy członka zarządu.

Wówczas absolutną podstawą okazuje się szczegółowe i rzetelne prześwietlenie profilu kandydata – zarówno pod kątem jego doświadczenia zawodowego, jak i kompetencji, wiarygodności, opinii w branży oraz statusu majątkowego i sytuacji prywatnej. Tu nie ma miejsca na pomyłki czy nieścisłości – wybór nieodpowiedniego człowieka na najważniejsze dla firmy stanowiska może kosztować nas wiele pieniędzy i stresu. Podobnie jak i powtórzenie rekrutacji celem wyłonienia jego następcy.

Oferujemy profesjonalną weryfikację pracowników przyszłych i obecnych

Dlatego też proponujemy dzisiaj Państwu naszą pomoc – zajmujemy się profesjonalną weryfikacją pracowników, tworzymy ich szczegółowe profile zawodowe i majątkowe, sprawdzamy dotychczasowe osiągnięcia, prześwietlamy ścieżkę zawodową i zbieramy komplet informacji na jego ich. Pracownicy naszego biura detektywistycznego posiadają przy tym kluczowe dla tego rodzaju działań kompetencje i narzędzia, zaś wieloletnie doświadczenie i obycie w branży pozwala im na sprawne i efektywne działanie.
Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak wielkiej dyskrecji i odpowiedzialności wymaga zaawansowana weryfikacja pracowników – niedopuszczalna jest bowiem sytuacja, w której potencjalny kandydat dowiaduje się o prowadzonych na nim działaniach weryfikacyjnych. Dlatego też tak ważne jest, aby podobne zlecenia powierzać wyłącznie odpowiednio wykwalifikowanym ludziom. Jedynie wtedy mają Państwo gwarancję nie tylko otrzymania wyczerpujących informacji na temat danego człowieka, ale i pozostania anonimowymi.

Przygotowujemy szczegółowe raporty, poparte odpowiednim materiałem dowodowym

Dzięki rozbudowanej sieci kontaktów, umiejętnemu wykorzystywaniu sprzętu i oprogramowania szpiegowskiego, doświadczeniu i wypracowanym przez lata technikom operacyjnym, jesteśmy w stanie dowiedzieć się wszystkiego o wszystkich. Sprawdzamy przeszłość danej osoby, potwierdzamy podane przez nią w dokumentacji doświadczenie, prześwietlamy jej ścieżkę kariery, ustalamy jej status majątkowy, zajmujemy się wizją lokalną i przeprowadzamy wywiady środowiskowe, ustalamy jej relacje prywatne i biznesowe, zdobywamy adresy i informacje odnośnie poprzednich miejsc pracy, od zajmowanych stanowisk zaczynając, a na podejściu do pracy, sukcesach i porażkach oraz na opiniach w miejscu pracy i miejscu zamieszkania kończąc.

Co więcej, dokonujemy uważnej selekcji zdobytych informacji, aby nie tracić Państwa czasu i dostarczać tylko takiej wiedzy, jaka rzeczywiście ma zastosowanie w danym przypadku. Dzięki temu otrzymują Państwo od nas komplet niezbędnych danych, pozwalających ocenić, czy dany kandydat rzeczywiście nadaje się na dane stanowisko i godzien jest zaufania. Naszą pracę kończymy przygotowaniem stosownego raportu, wzbogaconego o zdobyty w toku postępowania operacyjnego materiał fotograficzny, dźwiękowy oraz wideo. W ten sposób do Państwa rąk trafiają rzetelnie zebrane i wiarygodne dowody, kluczowe dla zatrudnienia danej osoby na konkretne stanowisko.

Weryfikujemy także działania osób już zatrudnionych

Na życzenie naszych klientów zajmujemy się także weryfikacją obecnych pracowników – sprawdzamy, czy sumiennie wypełniają oni swoje obowiązki, czy cechuje ich lojalność i uczciwość i czy nie dopuszczają się praktyk, uderzających w dobro firmy. Zdarza się bowiem, że pracownicy – niezależnie od swojego stażu, zarobków czy zajmowanego stanowiska – decydują się na działania na szkodę pracodawcy. Potajemnie współpracują z konkurencją, ujawniają tajne informacje, dopuszczają się malwersacji i bezprawnego zagarnięcia mienia. Zawsze wtedy konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniego śledztwa, pozwalającego wykryć bezprawne praktyki, narażające dobre imię oraz interesy danej firmy na szwank. W przeciwnym razie ryzykują Państwo utratą zaufania ze strony klientów, zmniejszającą się liczbą nowych umów i zrywaniem tych już obowiązujących, a nawet katastrofą wizerunkową.

Dlatego też pomagamy w prześwietlaniu wszystkich kluczowych dla Państwa firmy pracowników – tak nowych, jak i tych obecnych.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Wykrywanie podsłuchów

Za pomocą specjalistycznego sprzętu i naszego doświadczenia wykrywamy nielegalne podsłuchy.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.