Wywiad gospodarczy
20 maj 2015

Jakie usługi obejmuje nasz wywiad gospodarczy?

Wywiad gospodarczy niesprawiedliwie mylony bywa przy tym z rodzajem szpiegostwa gospodarczego czy też z działaniami tajnych służb państwowych. Tymczasem okazuje się on przydatny wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość pozyskania informacji – zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą nowe inwestycje czy też nowi partnerzy w interesach. Nasi detektywi pomogą ich dokładnie prześwietlić i zdadzą Państwu szczegółowy raport na temat ich statusu majątkowego, sytuacji prawnej i zawodowej, ewentualnej rodziny oraz działalności w branży. Potwierdzą także intencje obecnych partnerów – zwłaszcza, jeśli mają Państwo wątpliwości co do ich lojalności i uczciwości.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik śledczych, specjalistycznego sprzętu i umiejętnej obserwacji nasi detektywi są w stanie stworzyć szczegółowy profil każdego podejrzanego – sprawdzamy przy tym zarówno wiarygodność osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych oraz firm. Bierzemy pod lupę ich sytuację życiową i zawodową, analizujemy struktury organizacyjne placówek, sprawdzamy wypłacalność kontrahentów oraz tworzymy plany odzyskiwania należności płatniczych od nieterminowych dłużników.

Najważniejsza jest wiarygodność

Jeżeli zatem chcą Państwo zweryfikować swoją wiedzę na dany temat, sprawdzić potencjalnego kontrahenta czy być na bieżąco z posunięciami konkurencji – zachęcamy do zlecenia nam profesjonalnego wywiadu gospodarczego. W ten sposób najlepiej zabezpieczycie się przed nierzetelnymi i nieuczciwymi partnerami i relacjami, a Państwa firma uniknie niepotrzebnych strat czy to finansowych, czy wizerunkowych.
Związanie się bowiem z niewłaściwym wspólnikiem może okazać się katastrofalne w skutkach i spowodować wyciek z firmy kluczowych dla niej informacji, przejęcie a następnie zdradzenie poufnych danych, zachwianie jej sytuacją finansową, a nawet narazić na szwank reputację firmy i w efekcie przyczynić się do jej wyeliminowania z rynku i ostatecznego bankructwa.

Także uważne prześwietlenie całych firm bywa pożądane przy planowaniu większych transakcji, przejęć bądź zacieśniania relacji. Dlatego też nasi detektywi oferują kompleksowe działania z zakresu określania kondycji danej firmy, historii jej funkcjonowania na danym rynku, możliwych perspektyw rozwoju, kadry zarządzającej i jej powiązań, prowadzonej przez niej polityki zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej, a także badania jej opinii wśród dotychczasowych wspólników.

Jakie informacje jesteśmy w stanie Państwu zaoferować?

W ramach wywiadu gospodarczego oferujemy zatem weryfikację i analizę dokumentacji danego podmiotu, historię jego przekształceń, ustalenie powiązań osobowo- kapitałowych członków zarządu, prześwietlenie sprawozdań finansowych, rachunków zysków i strat, pozyskanie informacji na temat ewentualnego poziomu zadłużenia, zastrzeżonych znaków towarowych i patentów, a także dyskretny wywiad branżowy wśród wskazanych kontrahentów. Naszą pracę wieńczymy szczegółowym raportem z zakresu przeprowadzonych przez nas działań – znajdą w nim Państwo wszystkie zebrane przez nas informacje, opatrzone stosownym materiałem zarówno pisemnym, jak i audiowizualnym.

Nasze działania mogą iść jednak o krok naprzód i obejmować obserwację konkurencji, jej rynkowe poczynania, ustalenie tożsamości kluczowych pracowników, wysokości i sposobów wynagradzania pracowników, powodzenia w przetargach, planów rozwojowych na rynku tak polskim, jak i zagranicznym oraz szczegółową analizę finansową. Nasi detektywi prowadzą także wizję lojalną i monitorują tak formalne, jak i nieformalne źródła inwestycji.

Zobacz jeszcze:

Obserwacja i poszukiwanie osób

Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do wskazania miejsca pobytu zaginionej osoby.

Sprawy cywilne

Zbieramy szczegółowy materiał dowodowy odnośnie życia prywatnego partnera lub współmałżonka, mający np. udowodnić zdradę.

Wykrywanie podsłuchów

Za pomocą specjalistycznego sprzętu i naszego doświadczenia wykrywamy nielegalne podsłuchy.

Odzyskiwanie danych

Komputery ulegają uszkodzeniom mechanicznym, psują się bądź też padają ofiarą szkodliwych wirusów. Pomagamy odzyskać dane w każdym przypadku.

Oprogramowanie szpiegowskie w komputerze

Wykrywamy i likwidujemy oprogramowania szpiegowskie, które pozwalają systematycznie podkradać wszystkie nasze dane.

Badania DNA

Przeprowadzamy badania DNA, które pomagają ustalić stopień pokrewieństwa pomiędzy dwojgiem ludzi.

Monitoring GPS

Poprzez monitorowanie uzyskujemy informacje odnośnie aktualnej lokalizacji pojazdów i osób, pozwalające na szybkie ich namierzenie i odszukanie.

Śledztwa gospodarcze

Ujawniamy wyłudzenia, malwersacje, tajemnice handlowe, podkradanie klientów, namawianie do zrywania i nieprzestrzegania umów czy nieuczciwe układy z konkurencją.